2013. július 8., hétfő

#1. Rétegek

Rétegek

A PFS-ben rétegekkel dolgozunk. Fejléc esetében is több rétegre van szükségünk, hogy a kész fejléc elkészüljön. Minden egyes réteget külön lehet formázni. Lehet az átlátszóságát módosítani, a méretét, és különböző effekteket is varázsolhatunk rá akár a szűrők segítségével. A rétegeket egyenként tudjuk módosítani. Fontos, hogyha a kimondottan a rétegekkel dolgozunk, mindenképpen a jobboldali menü ’réteg intéző segédeszköz’ legyen „benyomva”.
Nyissunk meg két képet. Az egyik legyen az alap, azzal ne csináljunk semmit. A másik képet jelöljük ki (jobb oldalt kattintsunk a nyílra, majd kicsivel lentebb a téglalapra). Ezzel jelöld ki az egész képet, majd jobb klikk a képen, és ’másolás’. Ezután menjünk vissza arra a képre, amivel eddig nem foglalkoztunk. Jobb egérgombbal kattintsunk, és ’beillesztés’. Ekkor meglesz egy réteg, amit tudunk formázni.

Átlátszóság módosítása:

Kattintsunk kettőt azon a rétegen, amelyiket halványítani szeretnénk. Ekkor előjön egy ablak, és a csúszkával állíthatjuk be, hogy a kép mennyire legyen átlátszó. Minél kisebb a szám, annál átlátszóbb lesz a rétegünk.
Az ’árnyék’ kipipálásával a kép árnyékát tudjuk módosítani. Az ’x eltérés’-sel a vízszintes árnyékot tudjuk módosítani, az ’y eltérés’-sel pedig a függőleges árnyékot.
x eltérés:
pozitív szám – jobbra ad árnyékot
negatív szám – balra ad árnyékot
y eltérés:
pozitív szám – lefelé ad árnyékot
negatív szám – felfelé ad árnyékot
Az ’árnyék’ átlátszóságát is módosíthatjuk, ugyanúgy, mint a képét.

Méret módosítása: 


1. mód: Arra a rétegre kattintunk jobb gombbal, amelyiket méretezni szeretnénk. Jobb klikk -> ’kézi beállítások’ Itt megadhatod az egyik értéket (a magasságot, vagy a szélességet). Arra figyelj, hogy az ’arányok megtartása’ legyen kipipálva, mert így nem fog eltorzulni a kép. Ha ezzel kész vagy, kattints az ’ok’-ra.
2. mód: Kattintsunk jobb egérgombbal arra a rétegre, amit módosítani szeretnénk, majd a ’réteg méretezés’-re. Így szabad kézzel módosíthatjuk a méretet, nem kell számokat megadni, a kis köröket befelé húzva kisebbíthetjük a méretét a képnek. Ha elértük a kívánt méretet, kattintsunk kettőt a képen, így megmarad, amit beállítottunk. Ha mégsem jó a méret, nyomjuk meg az ’escape’ billentyűt, és újrakezdhetjük a módosítást.

Réteg torzítása:

Kattintsunk ismét jobb egérgombbal az egyik rétegre. Válasszuk ki a ’torzítás’-t. Ezután a kép ki lesz jelölve, és a kép szélén lévő 8 kis négyzet valamelyikével tudod torzítani a képet. Ha mindent beállítottál, és tetszik úgy a kép, két kattintás rajta, és már be is fejeződött a torzítás. Akárcsak a méretezésnél, itt is az ’escape’ gombbal kezdhetjük újra a torzítást, ha valamit elrontottunk.

A feladatért kattints IDE!

Remélem érthető voltam, ha valami nem világos, a csoportban várom a kérdéseket. Írjátok meg, hogy segített-e nektek a leírás. :)

xx. Sz Bius

1 megjegyzés:

  1. Szia! Nem találom azt a ’réteg intéző segédeszköz’ -t amit írtál hogy nyomjuk be. És ezért ott oldalt nem is jelennek meg a rétegek..tudnál valahogy segíteni??

    VálaszTörlés